Pro nejmenší návštěvníky je připravena hra s hledáním písmenek. Z těch pak děti složí tajenku a mohou se těšit na malou odměnu. Starší děti a dospělí si otestují své znalosti v kvízu plném zajímavostí o historii, výrobě a kuriozitách Olomouckých tvarůžků. Stačí si na recepci vyzvednout QR kód a zapojit se přes svůj chytrý telefon. „Chceme rodinám nabídnout nejen zábavu, ale i možnost něco se dozvědět o tvarůžcích a společně strávit hezký den. Ať už se děti pustí do hledání tajenky nebo si dospělí prověří své znalosti v našem kvízu, věříme, že si společně užijí skvělý den,“ říká Leoš Kalandra, vedoucí obchodu a marketingu společnosti A. W., výrobce tvarůžků pod značkou Olomoucké tvarůžky.
Muzeum Olomouckých tvarůžků uvádí návštěvníky nejen do tajů výroby tohoto jedinečného sýra, ale také je seznamuje s příběhem rodiny Wesselsových. Právě Josef Wessels v roce 1876 založil v Lošticích malou manufakturu na výrobu tvarůžků. Z nenápadné rodinné výroby se mu podařilo vytvořit prosperující podnik, který později převzal jeho syn Alois Wessels. Alois měl nejen obchodního ducha, ale také odvahu inovovat. Pod jeho vedením se tvarůžkárna rozrostla a před první světovou válkou se stala největším výrobcem tvarůžků. „Josef a Alois Wesselsové byli ve své době průkopníky. Jejich příběh je o podnikatelském úspěchu a o lásce k řemeslu a poctivé práci. Dnes, po více než sto letech, se stále snažíme jejich odkaz rozvíjet a přinášet lidem kvalitní výrobky i nové zážitky,“ doplňuje Leoš Kalandra.
Letos si navíc připomínáme 125 let od úmrtí zakladatele Josefa Wesselse. Jeho odkaz přetrvává nejen v samotných Olomouckých tvarůžcích, ale i v celém muzeu, které návštěvníky provede historií tohoto tradičního českého sýra od jeho počátků až po současnost. Na cestu za tvarůžkovým dědictvím se mohou zájemci v Lošticích vydat každý den od 9:00 do 18:00.