„První fáze projektu zahrnuje demolici stávajícího objektu. Vzhledem k unikátnímu umístění přímo na sjezdovce čekáme, až nám počasí dovolí dokončit bourací práce, na které navážeme zahájením stavby v rustikálním duchu, o níž se postará vybraný generální dodavatel – stavební firma Ječmínek,“ popisuje harmonogram Radek Zábrodský, ředitel společnosti Crescon, a doplňuje: „Návrh z dílny studia Labor13 rozděluje stavbu na dva menší objekty s tradičně orientovanou střechou ve směru vrstevnic, díky čemuž stavba přirozeně zapadne do okolní zástavby krkonošských horských bud." Nový projekt zahrne 33 plně vybavených a zařízených apartmánů v dispozicích od 1+kk po 4+kk. Součástí většiny z nich se stanou lodžie, ve spodních podlažích pak terasy. Vybrané jednotky budou mít také přípravu na vlastní saunu. Samozřejmostí jsou vysoké standardy a kvalitní materiály, k nimž patří dřevěné podlahy či velkoformátové obklady. Tepelný komfort zajistí podlahové vytápění, které budou pohánět plynové kotle.

Kombinace zajímavého výnosu, vlastního využití a profesionální správy

Projekt Zahrádky 1000 reaguje na rostoucí poptávku po skutečně kvalitním ubytování v tuzemských horských střediscích. „Pec pod Sněžkou patří díky umístění v centru Krkonošského národního parku k dlouhodobě nejvyhledávanějším horským destinacím v České republice. Poptávka je proto obrovská, což dokazuje obsazenost pronajímaných apartmánů, která zde dosahuje vysokých čísel v zimní i v letní sezóně," vysvětluje Radek Zábrodský a dodává: „Dle našich propočtů mohou budoucí majitelé počítat při zhruba 40% až 60% obsazenosti s roční návratností 3 až 4 %. Nezanedbatelný je též růst hodnoty nemovitosti v čase, který je v této lokalitě 3 až 5 %, což ve výsledku přinese majitelům roční zhodnocení 6 až 9 %. Nové nemovitosti v Krkonoších tak aktuálně svým zhodnocením převyšují i hlavní město. V této kombinaci hovoříme tedy o bezpečné investici, kterou si navíc lze opravdu užít.“

O veškerou správu pronájmů se navíc postará zkušený místní provozovatel, který zajistí kompletní servis včetně úklidu i předávání apartmánů hostům. Majitelé se tak nemusí o nic starat a současně mohou nemovitost využívat pro vlastní rekreaci. Pro firemní investice je zajímavá rovněž možnost odpočtu DPH, což lze začlenit do podnikatelské strategie.

Nadstandardní vybavení pro celoroční využití

Projekt nabídne vlastníkům i návštěvníkům široké spektrum společného zázemí. Součástí budov bude wellness se saunou, odpočinkovou zónou a vířivkou, společenská místnost s prosklenou stěnou a výhledem na malebné horské panorama, kolárna / lyžárna či sklepní kóje pro bezpečné uložení sportovního vybavení. Chybět nebude ani recepce. V zimních měsících počítá správce se zajištěním dopravy.

„Alfou a omegou fungování všech našich rekreačních nemovitostí je právě nabízená kvalita a množství služeb, které mimo jiné zajistí vysokou obsazenost projektů i mimo hlavní sezonu. V loňském roce jsme například dokončili luxusní projekt Aldrov Resort v krkonošských Vítkovicích, který zahrnuje bohatou infrastrukturu vč. wellness zóny s bazénem, vířivkou a saunovým světem, fitness, dětské herny, recepce, restaurace nebo konferenčních prostor. Úspěšná pilotní sezóna pak potvrdila velký zájem o pronájmy prodaných apartmánů. Věříme, že projekt Zahrádky 1000 bude obdobně úspěšný. Milovníci outdoorových sportů si zde rozhodně přijdou na své,“ doplňuje ředitel společnosti Crescon.

Lukrativní lokalita ve výšce 1 000 metrů nad mořem

Zahrádky 1000 se nachází přímo uprostřed sjezdovky a lokalita navíc poskytuje jeden z nejhezčích výhledů na Sněžku. Projekt nabízí spojení horského klidu a dostupné infrastruktury. Zatímco samotná rezidence poskytuje ničím nerušené soukromí, v nedaleké Peci pod Sněžkou se nacházejí veškeré potřebné služby od restaurací a obchodů až po širokou nabídku volnočasových aktivit včetně krytého bazénu či bobové dráhy. K dispozici jsou také půjčovny sportovního vybavení anebo lyžařské školy.

V letních i zimních měsících si na své přijdou milovníci aktivního odpočinku a konceptu ski in & out, a to díky přímému napojení jak na sjezdovku Zahrádky, tak na nespočet okolních turistických a cyklistických tras. Příznivci horské turistiky mohou rovnou vyrazit na túry vedoucí k ikonickým místům Krkonoš – ať už na vrchol Sněžky, k Obřímu dolu nebo k Černohorskému rašeliništi. Popularitu lokality podtrhuje dobré dopravní spojení s Prahou, odkud cesta autem trvá cca 100 minut.


Developerská společnost CRESCON a. s. byla založena v roce 2008. Opírá se o dlouholeté předchozí zkušenosti a know-how svých kmenových pracovníků. Společnost se zaměřuje nejen na development bytových, kancelářských a obchodních objektů, ale také na stavby pro veřejný sektor a kompletní rozvoj územních a infrastrukturních celků. Při realizaci projektů garantuje kvalitu, vysoce profesionální přístup a nadstandardní, klientsky orientovaný servis. V současné době tvoří její portfolio více než 20 projektů převážně v Praze a blízkém okolí, realizuje také projekty horských apartmánů.

Další informace:


Crest Communications

Marcela Kukaňová, tel.: +420 731 613 618, marcela.kukanova@crestcom.cz

Michaela Muczková, tel.: +420 778 543 041, michaela.muczkova@crestcom.cz

www.crestcom.cz; www.crescon.cz