Na konci měsíce se zlato vrátilo na 2 044 dolarů poté, co od začátku února dosáhlo jak nového letošního maxima, tak následného nového letošního minima. Na začátku měsíce činilo maximum pro letošní rok 2 055 dolarů. Nicméně počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA byl vyšší, než se očekávalo, což trhy přimělo k tomu, aby se odrazily od jestřábí rétoriky Fedu. Následně vše ale převrátila data o lednových mzdách.
Zlato kleslo pod 2 000 dolarů a vytvořilo nové letošní minimum na úrovni 1 995 USD po zveřejnění dat o americkém indexu spotřebitelských cen, které byly horší, než se očekávalo. Vzhledem k tomu, že informace z Fedu ohledně načasování prvního snížení sazeb přestaly být jasné, zlato prožilo do konce měsíce období konsolidace. Na této zlaté vlně se veze i fond Invesco Physical Gold ETC.
Reálné sazby v USA skončily v měsíci únoru o 26 bazických bodů výše, než kde začaly, tj. na 1,93 % oproti 1,67 %. Americké reálné sazby vzrostly po pozoruhodných mzdových datech o mzdách mimo zemědělství na začátku měsíce. Nejen počet nově přijatých zaměstnanců, ale i nárůst mezd ukázal na pozitivní výhled ekonomické aktivity v nadcházejících měsících - to vše s přiznáním sezónnosti, které tato data ovlivnila. Reálné výnosy v USA dosáhly v průběhu měsíce vrcholu na úroveň 2,01 %, nicméně koncem měsíce nastalo zmírnění.
Vrchol amerických reálných sazeb se shodoval se zveřejněním dat o americkém indexu spotřebitelských cen; meziroční hodnota 3,1 % byla do konce ledna vyšší než očekávání 2,9 %. Obavy nových inflačních tlaků účinně omezily reálné sazby. Na konci měsíce byly vyšší data o PCE inflaci - včetně jádrové - v souladu s prognózami trhu, což přineslo omezenou reakci reálných výnosů a zvýšení ceny zlata, protože se zvýšila pravděpodobnost snížení sazeb.
Pohyby amerického dolaru v únoru v první půlce měsíce sledovaly vývoj reálných výnosů v první polovině měsíce, ačkoli únor dolar zakončil o 0,9 % výše. Základem tohoto posílení byly data o mzdách mimo zemědělský sektor i klíčová data o inflaci, která podpořila jestřábí vyznění Fedu. Na konci února trh promítal do cen očekávané snížení sazeb Fedu až v červenci; na začátku měsíce trh očekával snížení v květnu. Trh také snížil své očekávání počtu snížení sazeb v roce 2024 ze šesti na tři.
Vektor tržního oceňování byl hlavním důvodem posílení amerického dolaru, protože jeho oslabení v posledních týdnech bylo přehnané. Dolar byl silnější i přesto, že zásahy ECB byly také zmenšeny z počtu šesti na čtyři snížení sazeb v roce 2024 a první snížení sazeb ECB bylo z dubna odloženo na červenec.