HSF SYSTEM POSTAVILA DOMOV PRO SENIORY V DAČICÍCH

Publikované dňa: 25. 9. 2018 10:36 HSF SYSTEM

V areálu nemocnice v Dačicích na Jindřichohradecku vyrostl moderní domov pro seniory za bezmála sto milionů korun. Generální dodávku realizovala stavební společnost HSF System. Investorem projektu byl Jihočeský kraj.

Kompletní realizace projektu trvala 20 měsíců. Generální dodavatel stavby, česká stavební společnost HSF System, začala s přestavbou v lednu 2017 a projekt dokončila v polovině září letošního roku. Projekt zahrnoval kompletní rekonstrukci jednoho z pavilonů v areálu dačické nemocnice a přístavbu nové moderní části.

Ředitel společnosti HSF System Jan Hasík k tomu dodává: „Rekonstrukce starých, zanedbaných a nepoužívaných budov může přinést do budoucna mnoho stavebních příležitostí, které bychom chtěli využít. Můžeme potenciálním investorům nabídnout odbornost a kvalitu, které takové projekty nezbytně vyžadují.“

Generální dodavatel realizoval zakázku za obvyklého nemocničního provozu. Aby projekt vyhověl legislativním požadavkům na stavby tohoto druhu a připravil budoucím obyvatelům příslušný servis a služby, bylo třeba vyřešit celou řadu mimořádných technických obtíží.

K náročným procesům pařily například sanace vlhkého zdiva původního pavilonu a jeho statické zajištění, nebo bezvýkopové technologie, velkoformátové prosklené části fasády. V monolitických konstrukcích stavaři použili moderní betonářské prvky a třeba nosnou konstrukci střechy postavili z lepených dřevěných vazníků.

Slavnostního otevření nového domova se zúčastnila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, která k dokončení výstavby uvedla: Mottem kraje v rámci poskytování služeb pro seniory je důstojné stáří. Proto jsme se rozhodli přestěhovat do Dačic klienty z Budíškovic, kde měli k dispozici vícelůžkové pokoje, tudíž jim absolutně chybělo soukromí. A ani další zázemí neodpovídalo trendům doby. Věřím, že toto krásné a pro ně důstojné prostředí ocení“. Místo v novém domově pro seniory najde 73 klientů.

Poznámky pro editory

· Společnost HSF System je ryze česká stavební společnost, která vznikla v roce 2002.

· Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí.

· V roce 2017 dosáhla společnost HSF System tržeb 1,75 mld. Kč.

· Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje.

· Společnost má sídlo v Ostravě, pobočky v Praze a Plzni. Na Slovensku působí dceřiná společnost HSF System SK.

Kontakt pro média:

Lukáš Klapil, Crest Communications Ostrava, Mob.: 603 824 194, klapil@crestmorava.cz

Prílohy

Obrázky
Dačice exteriér 1.jpg
Dačice exteriér 1.jpg
Dačice exteriér 2.jpg
Dačice exteriér 2.jpg
Dačice interiér 3.jpg
Dačice interiér 3.jpg
Dačice interiér 4.jpg
Dačice interiér 4.jpg
Slavnostní otevření.jpg
Slavnostní otevření.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti