1. Odhalení žulové kopie sochy boha Radegasta proběhlo 4. července 1998, v předvečer 67. výročí odhalení originálu.

2. Autorem originálu sochy slovanského boha Radegasta byl sochař Albín Polášek (*14. 2. 1879, Frenštát pod Radhoštěm – †19. 5. 1965, Winter Park, Spojené státy americké).

3. Originální socha musela být nahrazena z důvodu trvale působících přírodních vlivů, které ji poškozovaly. Mimo jiné do ní udeřil blesk.

4. Kopii vytvořili ze žuly v letech 1996 až 1998 akademický sochař Miroslav Machala a kamenosochaři Jan Sobek a Miroslav Zajíček.

5. Kopie sochy pohanského boha Radegasta stojí na hřebenové cestě mezi Pustevnami a poutní kaplí sv. Cyrila a Metoděje v Moravskoslezských Beskydech.

6. Socha je umístěna v nadmořské výšce 1 105 metrů a přibližně 83 metrů od stejnojmenného vrcholu Radegast.

7. Věrná kopie sochy je vysoká asi 3,2 metrů a váží cca 3,2 tuny.

8. Kopie sochy byla vyrobena z 16,5 tunového žulového kvádru.

9. 1 milion korun za zhotovení kopie sochy boha Radegasta byl uhrazen Pivovarem Radegast.

10. Do kopie sochy byly ukryty materiály o autorech, vzniku originálu sochy nebo Radegastově mýtu.

11. K vytvoření sochy boha Radegasta inspiroval Albína Poláška rodný kraj, do kterého se opakovaně a rád vracel.

12. První dřevěná socha boha Radegasta vznikla již v roce 1925. Radegast měl tehdy ještě podobu vousatého muže třímajícího roh hojnosti.

13. Frenštátský sochař se k podobě boha Radegasta neustále vracel a rozvíjel ji. Do dnešní známé podoby ji přepracoval v roce 1930.

14. Současná socha boha Radegasta je mužské postavy v nadživotní velikosti s masivní lví hlavou, výraznou přilbicí s býčími rohy a rohem hojnosti v pravé ruce.

15. Původní socha, která byla dutá, byla vytvořena z umělého kamene. Vážila 1 400 kg a měřila na výšku 3,2 metru.

16. Přáním autora originálu bylo, aby socha stála před budovou kaple sv. Cyrila a Metoděje. Nakonec byla umístěna o pár metrů dál, na svatostánek alespoň pohlíží.

17. Albín Polášek původně vytvořil dva originály sochy Radegasta.

18. Jeden originál sochy je v současné době na radnici města Frenštát pod Radhoštěm. Ten druhý je dnes k viděni v pražské zoologické zahradě.

19. Socha se stala symbolem celých Beskyd a jedním z jeho nejnavštěvovanějších míst. Ročně se u ní zastaví až stovky tisíc turistů.

20. Pro nově vznikající pivovar si sami obyvatelé v roce 1969 zvolili název Radegast, který odkazoval k bohu pohostinství, hojnosti a úrody.

21. Ve veřejné soutěži o název nově vznikajícího pivovaru zvítězil Radegast z 3500 návrhů.

22. Pivovar Radegast dlouhodobě pečuje o unikátní beskydskou krajinu plnou přírodního a kulturního bohatství.

23. Za posledních 20 let více daroval pivovar Radegast přes 40 milionů korun. Prostřednictvím grantového programu podpořil desítky projektů v jeho okolí.

24. V samotném srdci Beskyd pivovar podpořil například projekt Radegastovy okruhy, rekonstrukci Maměnky na Pustevnách, obnovu chaty Libušín nebo výstavu ledových a dřevěných soch na Pustevnách.

25. Pivovar Radegast je také součástí projektu Fond Pustevny, který sdružuje finanční prostředky potřebné pro rozvoj celé lokality na Pustevnách a okolí.