DZ DRAŽICE + NIBE
Vydáno dne: 30.08.2023
DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dovozce tepelných čerpadel NIBE, zahajuje spolupráci s renomovanou italskou společností Argoclima. Na 34. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH představí cenově výhodná, ekologická tepelná čerpadla Argo iM, která jsou plně kompatibilní s dražickou vnitřní jednotkou – hydromodulem HM09A. Podpisem smlouvy s novým partnerem firma odpovídá na boom poptávky po obnovitelných zdrojích energie, který v minulých letech vyvolaly rostoucí ceny komodit, přísnější legislativní požadavky na stavbu nových rodinných a bytových domů a štědré dotační programy Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace (aktuální situaci na trhu nejlépe ilustruje analýza Ministerstva průmyslu a obchodu ČR , podle níž se za 1. pololetí letošního roku prodalo zhruba 40 000 kusů tepelných čerpadel: tedy o 60 % víc než za stejné období minulého roku). Obě firmy – DZ Dražice a Argoclima – mají mnoho společného, což s sebou přináší velký potenciál pro budoucí rozvoj jejich spolupráce. Vedle více než 70leté historie vývoje a výroby či celkového obratu přes 2,5 mld. Kč (resp. 100 mil. EUR v případě společnosti Argoclima) je pojí rovněž členství ve skupině NIBE.
Zobrazit celou zprávuARCELORMITTAL TUBULAR PRODUCTS
Vydáno dne: 29.08.2023
Tradiční český výrobce ArcelorMittal Tubular Products Karviná slaví letos 105. výročí od založení společnosti. Ocelové profily JÄKL se v karvinském závodu začaly produkovat v roce 1931. Víte, kolik se tohoto stěžejního produktu“ vyrobilo za posledních 10 let?
Zobrazit celou zprávuVGP SK
Vydáno dne: 29.08.2023
VGP NV („VGP“ alebo „Skupina“), európsky poskytovateľ špičkových logistických a semiindustriálnych nehnuteľností, dnes oznamuje výsledky za prvú polovicu roku 2023, ktorá skončila 30. júna:
Zobrazit celou zprávuVGP CZ
Vydáno dne: 28.08.2023
VGP NV („VGP“ nebo „Skupina“), evropský poskytovatel špičkových logistických a semiindustriálních nemovitostí, oznamuje výsledky za první polovinu roku 2023, která skončila 30. června:
Zobrazit celou zprávuVGP HU
Vydáno dne: 28.08.2023
A 2023 első félévében a VGP csoport aláírt és megújított bérleti szerződések összege elérte a 36,2 millió eurót, ennek köszönhetően az lekötött bérletek annualizált összege 328,1 millió euróra éves szinten 8,2%-kal nőtt az európai vállalat 2023. június 30-án véget ért félévet ismertető üzleti riportja szerint. A bérleti díjakból és megújuló energiából származó nettó bevétel év/év viszonylatban 60%-kal emelkedve 75,6 millió euróra nőtt a kimagasló minőségű logisztikai és ipari ingatlanok fejlesztőjeként, üzemeltetőjeként és tulajdonosaként ismert cégcsoportnál.
Zobrazit celou zprávuENERGY FINANCIAL GROUP
Vydáno dne: 28.08.2023
Skupina Energy financial group (EFG) ve svých bioplynových stanicích každoročně může zpracovávat až 40 000 tun bioodpadu a gastroodpadu k výrobě zeleného plynu, elektrické a tepelné energie. Ten díky tomu nekončí na skládkách, kde by svým rozkladem vedl k produkci škodlivých emisí a devastaci životního prostředí. Podle skupiny EFG by v České republice přeměnou veškeré produkce bioodpadu na biometan bylo možné získat plyn na celý rok až pro 68 tisíc domácností.
Zobrazit celou zprávuKOMERČNÍ POJIŠŤOVNA
Vydáno dne: 28.08.2023
KB Pojišťovna otevírá nový zajištěný fond Stabilita 5. Fond je nabízen v období od 28. srpna do 8. prosince 2023 novým i stávajícím klientům v rámci investičního životního pojištění Vital Invest a Vital Platinum Private, který je v nabídce Komerční banky. Kapitálová garance v době splatnosti fondu je 110 % po odečtení správních nákladů na počátku investice a splatnost fondu je stejně jako u minulých tranší 6 let.
Zobrazit celou zprávuFINGO
Vydáno dne: 28.08.2023
Stavební spoření jako tradiční finanční nástroj v současnosti prochází zásadní změnou. Státní podpora se snižuje, a přesto klientům zůstává povinnost držet peníze na účtu po dobu minimálně šesti let, jinak by o podporu mohli přijít.
Zobrazit celou zprávu