Společně s modernizací robota proběhla přestavba samotného robotického pracoviště. „Rozšířili jsme ho o novou pojezdovou dráhu, druhý sloup s robotickým ramenem a rovněž o nová polohovadla. S těmito vylepšeními jsme schopni realizovat svařence délky až 24 metrů o hmotnosti až 15 tun, čímž jsme překonali předešlé omezení robotického systému. Nový svařovací robot se stal nezbytnou součástí naší výroby, s výrazným dopadem na efektivitu a kvalitu našich produktů," uvedl Antonín Jedinák, Welding Leader ze závodu Huisman Czech Republic.
Rozšíření pracoviště zahrnuje také moderní hi-tech vylepšení, včetně 3D kamery „ArcEye" (v reálném čase skenuje odchylky), automatického měniče hořáků a kartáčů pro robotické čištění svarů. Zvláštní důraz byl kladen na instalaci víceosého polohovadla, což přineslo revoluční možnosti v oblasti 3D tisku metodou WAAM (Wire Arc Additive Manufacturing). Tato inovace umožňuje optimální polohování tištěných součástí.
„V praxi jsme již úspěšně testovali víceosé polohovadlo při svařování demo součástí pro naše klienty, přičemž dosahujeme nejen vyšší efektivity, ale také zvládáme výrobu vysoce kvalitních a precizních produktů," shrnul Karel Pavlíček, Managing Director ze závodu Huisman Czech Republic, a dodal: „Robot se skvěle osvědčuje například při tvorbě komponent příhradových ramen jeřábu a dalších složitých částí."