TISKOVÉ STŘEDISKO

LINDE MATERIAL HANDLING

Vydáno dne: 26.08.2021

LINDE MATERIAL HANDLING OTEVÍRÁ E-SHOP MANIPULAČNÍ TECHNIKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Společnost Linde Material Handling Česká republika, dodavatel manipulační techniky a komplexních intralogistických řešení, vychází vstříc přáním a potřebám zákazníků a otevírá svůj e-shop s manipulační technikou Linde a potřebným a žádaným příslušenstvím. Široký sortiment produktů Linde od manuálních paletových vozíků přes elektrické až po ručně vedené vysokozdvižné vozíky, náhradní díly i všechny potřebné doplňky, je nyní k dispozici i online a za výhodné ceny.

Zobrazit celou zprávu

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, PIVOVAR RADEGAST

Vydáno dne: 26.08.2021

"SUCHOBIJCI" UKLIDILI BESKYDSKÝ MOKŘAD V ČELADNÉ

Další uklizený mokřad pomůže zadržovat vodu v Beskydech. Do vyčištění cenného biotopu v Čeladné se pustily společně Pivovar Radegast a ČSOP Salamandr za vydatného přispění dobrovolníků.

Zobrazit celou zprávu

UBM DEVELOPMENT CZECHIA

Vydáno dne: 19.08.2021

DO KANCELÁŘÍ V PROJEKTU ASTRID OFFICES OD UBM SE STĚHUJÍ PRVNÍ NÁJEMCI. BUDOVA JE NYNÍ KOMPLETNĚ PRONAJATA

(Praha, 19. srpna 2021) Nová administrativní budova Astrid Offices v pražských Holešovicích od společnosti UBM Development Czechia vítá v srpnu své nájemce. Z původního sídla v libeňské Voctářově ulice se sem přestěhuje rovněž česká pobočka UBM. V projektu jsou aktuálně pronajaty všechny kanceláře a také retailové prostory v přízemí.

Zobrazit celou zprávu

LINDE MATERIAL HANDLING

Vydáno dne: 19.08.2021

LINDE MATERIAL HANDLING ZVEŘEJNILA ZPRÁVU O UDRŽITELNOSTI ZA ROK 2020: TRANSPARENTNOST SOUČASNÉHO STAVU A CÍLŮ

Společnost Linde Material Handling (Linde MH), specialista na intralogistiku, zveřejnila svou zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2020. Společnost v ní bilancuje hlavní sociální, ekologické a ekonomické aspekty činnosti a stanovuje konkrétní cíle do budoucna. Hlavními pilíři jsou udržitelné obchodní postupy, spokojenost zákazníků a ziskový růst.

Zobrazit celou zprávu

DZ DRAŽICE + NIBE

Vydáno dne: 19.08.2021

ZÁJEM O TEPELNÁ ČERPADLA STÁLE ROSTE: V MINULÉM ROCE SE JICH PRODALO VÍCE NEŽ 24 000

Podle analýzy Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky roste v tuzemsku již více než 15. rokem za sebou zájem o energeticky úsporná a šetrná tepelná čerpadla: vloni jich tak přibylo přes 24 000 oproti necelým 1 500 v roce 2005. V jejich dynamicky rostoucích prodejích se odráží především zvýšený zájem o udržitelnou výstavbu a ochranu životního prostředí, podpořený státními dotacemi typu kotlíkové dotace a Nová zelená úsporám. Vzhledem k rostoucím cenám energií a blížícímu se zákazu vytápění pomocí kotlů na pevná paliva 1. a 2. třídy se navíc dá předpokládat, že obdobný trend bude pokračovat i letos: např. divize NIBE Energy Systems CZ zaznamenala v prvním pololetí přibližně 5,5% nárůst prodejů tepelných čerpadel NIBE oproti stejnému období minulého roku.

Zobrazit celou zprávu

OSTROJ

Vydáno dne: 19.08.2021

OSTROJ INVESTUJE DO NOVÉ GALVANICKÉ LINKY. BUDE PATŘIT MEZI NEJVĚTŠÍ V ČESKU

Opavská společnost OSTROJ bude mít modernější a úspornější galvanickou linku, šetrnější k životnímu prostředí. Náklady investičního projektu dosahují téměř 70 milionů Kč. Nová linka na závěsové zinkování, která nahradí dvě stávající, zvládne za den „pozinkovat“ až 1800 m2 ploch. Jeden dílec může být až čtyři metry široký a vážit skoro půl tuny. Spuštění linky do ostrého provozu se plánuje na konec druhého kvartálu 2022.

Zobrazit celou zprávu

BIDLI DEVELOPMENT

Vydáno dne: 18.08.2021

BIDLI HODNOTÍ UPLYNULÝ ROK: ÚSPĚCH NAVZDORY KORONAVIRU! V DALŠÍCH PLÁNECH POČÍTÁ NAPŘÍKLAD S DRUŽSTEVNÍM BYDLENÍM

Pandemie koronaviru realitní trh oproti původním předpokladům o propadu a snižování cen téměř nezasáhla. Obrovská poptávka po nemovitostech – jak pro vlastní bydlení i po bytech na investici pro bezpečné uložení peněz, tak po rekreačních objektech – přetrvávala a neustále rostla. To ve spojitosti s celkovým nedostatkem nemovitostí na trhu vedlo ke zvyšování jejich cen a rekordním objemům hypoték. Potvrzují to i obchodní výsledky společnosti Bidli holding za rok 2020, kdy prodala téměř 1 600 nemovitostí a nárůst sjednaných hypoték činil 56 %. Soustředila se rovněž na vlastní developerské projekty, kdy zakoupila řadu nových pozemků k výstavbě. Rozvoje se dočkala také oblast družstevního bydlení a investic. Kromě nemovitostních akvizic posílila Bidli na energetickém trhu, kde razantně rozšířila počet odběrných míst na více než dvojnásobek. V rámci joint venture s lídrem v segmentu obnovitelných zdrojů energie a chytrého bydlení společností Insight Home pak došlo k vytvoření nové divize Bidli technologie zaměřující se na prodej a montáž fotovoltaických elektráren a inteligentních domácností.

Zobrazit celou zprávu

EMA DATA

Vydáno dne: 17.08.2021

ČEŠI FANDÍ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU, ODMÍTAJÍ ALE JEHO ZVÝHODŇOVÁNÍ ŽIVOTNÍMI POJIŠŤOVNAMI

Většina Čechů se staví k očkování proti koronaviru vstřícně a jsou ochotni se nechat očkovat, popř. již po očkování, je 63 % z nich. Vyplynulo to z průzkumu společnosti EMA data. Bez ohledu na postoj k očkování by se ale jeho odmítnutí nemělo promítat do jednání komerčních firem a u životního pojištění by podle 39 % Čechů neměli být očkovaní nijak zvýhodněni.

Zobrazit celou zprávu